ONLINE HELPLINE pracuje jako internetová poradna pro anonymní pomoc v případech násilí a kriminality spojené s internetem a ICT technologiemi v České republice, zejména kyberšikanu a grooming. Pomoc zde naleznou děti, rodiče, pedagogové, senioři a široká veřejnost

PORADENSTVÍ

Zjistěte více o webovém poradenství prostřednictvím níže uvedených odkazů:

Jak odeslat formulář a co se stane?

Uživatel, který potřebuje pomoci, má možnost vyplnit helpline formulář a odeslat jej do poradny. Do formuláře lze přiložit print screen obrazovky s uvedeným problémem. Při odeslání formuláře není nutné vyplňovat své osobní údaje. Vše je plně anonymní. E-mailovou adresu či jinou formu kontaktu lze uvést v případě zájmu o zpětnou odpověď. Tento kontakt nebude poskytnut třetím stranám bez souhlasu oznamovatele. Obsah formuláře ONLINE HELPLINE vyhodnotí. V případě zájmu oznamovatele mu zašle zpět odpověď a to do tří pracovních dnů. U dotazů, které vyhodnotí jako opodstatněné pro další řešení, navrhne oznamovateli další postup nebo jej odkáže na jiné specializované pracoviště, např. Dětské krizové centrum, Policii ČR apod. Podle zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku, u vybraných trestných činů existuje oznamovací povinnost!


Mohu zavolat?

Ano, telefonicky nás můžete samozřejmě kontaktovat také.

Na jakém čísle? +420 252 548 438
Kdy?  
Pondělí 14:00 – 16:00 hod.
Středa 14:00 – 16:00 hod.
   

 

Naši poradci:

Odborní poradci helpline linky jsou odborně kvalifikovaní a vyškolení pro práci s mládeží.

 

KDO JINÝ MŮŽE POMOCI

Linka pro témata dětí a o dětech (www.linkaduverydkc.cz)

Linka důvěry Dětského krizového centra
(linka důvěry pro děti i dospělé)
non-stop: 241 484 149, 777 715 215
skype: ld_dkc po-čt 14-22 pá-ne 10-22
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
chat: www.elinka.iporadna.cz po, pá, ne 14-18, so 9-13 a 14-18

 

– Probační a mediační služba České republiky (https://www.pmscr.cz/)

Adresář a telefonní seznam najdete zde.

Cílovou skupinou osob PMS jsou zejména:

  1. Poškození i pachatelé v rámci trestního řízení – řešení následků mezi pachatelem a poškozeným – mimosoudní řešení konfliktu.
  2. Děti, zejména mladiství – urovnání konfliktu, rychlá intervence, náhrada škody poškozenému.
  3. Oběti trestných činů.

Podmíněně propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, kteří mají snahu snížit riziko opětovného spáchání trestného činu (zejména u trestných činů spáchaných prostřednictvím sítě internet).

 

DOMÁCÍ NÁSILÍ
APIC intervenční centrumhttp://www.domaci-nasili.cz/

 

INTERVENČNÍ CENTRA – KONTAKTY, WEB– Užitečné odkazy
POLICIE ČRhttp://www.policie.cz/obeti
OSPOD (orgán sociálně právní ochrany dětí)http://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/rodina-v-problemove-situaci/rizikove-chovani-dospeleho-k-diteti/oznamovaci-povinnost.shtml
PMS (Probační a mediační služba ČR) – narovnání mezi pachatelem a obětí, právní informace, nabídka restorativních programů
STŘEDISKA PMS PODLE KRAJŮ – KONTAKTY, WEB

 

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Sociální sítě jsou často zdrojem potíží spojených se šířením nevhodného obsahu, projevů a jednání.

Jak si stěžovat na Facebooku?

FACEBOOK nabízí základní informace k řešení problémů ve svém Centru nápovědy. Poskytuje dále možnost hlásit problém prostřednictvím kontaktních formulářů.

ONLINE HELPLINE vám s Facebookem pomůže rychleji!
Když se cítíte ohroženi nebo poškozováni informacemi zveřejněnými na FACEBOOKu, nebo chcete řešit svůj případ na této sociální síti co nejrychleji, obraťte se na nás. Operátoři ONLINE HELPLINE veškeré podněty vyhodnocují a závažné z nich předávají přímo odpovědným pracovníkům centrály FACEBOOKu v Irsku. Námi takto poslaná hlášení jsou řešena rychle a s nejvyšší prioritou. Výhodou je také možnost případ popsat do těch nejmenších detailů, není zde omezení výběru z předdefinovaných variant v kontaktních formulářích.

Centrum bezpečnosti Google

GOOGLE považuje zajištění bezpečnosti za společný úkol pro všechny uživatele internetu. Pokud na Googlu narazíte na obsah, který porušuje zákon, můžete požádat o jeho odstranění podle postupu na stránce Právní žádosti o odstranění obsahu. Informace nejen pro dospívající: Jak si uchránit dobrou pověst v digitálním světě. Přečtěte si, co můžete udělat pro to, abyste ochránili sebe i svou rodinu na stránkách Centra bezpečnosti Google. Můžete také požádat o odstranění svých osobních údajů z vyhledávání na základě evropských předpisů o ochraně údajů – zde je formulář. Data, která objasňují, jak zákony a předpisy ovlivňují uživatele internetu a tok informací online jsou k dispozici na stránce GoogleTransparency Report.

Centrum bezpečnosti Twitteru

Twitter nedávno aktualizoval své Centrum bezpečnosti (https://about.twitter.com/safety). Nové centrum poskytuje přehled stávajících funkcí k blokování a ohlašování obtěžujících tweetů a jejich autorů, a také návod k pravidlům a konkrétním způsobům jak hlásit spamy, trolly nebo účty, které tato pravidla porušují. Centrum obsahuje návody pro různé skupiny uživatelů, jako jsou teenageři, rodiče a učitelé. Studentům například radí "blokovat a ignorovat" konkrétní uživatele, kteří rozesílají nevyžádané tweety a hlásit účty, které porušují pravidla. Dospívajícím Twitter nabízí popis základů bezpečného tweetování a návody jak obnovit svůj účet, pomoci přátelům, kteří byli hacknuti, jak udržet počítač bez virů a zabezpečit/obnovit své heslo k účtu, apod.

MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE

Pokud má závadové chování na internetu či ICT technologiích přesah do zahraničí, bude formulář předán v rámci mezinárodní spolupráce organizaci INHHOPE nebo INTERPOLU. Je nutné mít na zřeteli, že každý stát má své vlastní zákony a svá vlastní kritéria a mechanismy ohledně nelegálního obsahu.

 

DALŠÍ ČINNOST

  • spolupráce při tvorbě legislativní změny v oblasti kybernetické bezpečnosti a nelegálního obsahu na internetu,
  • aktivity formou přednášek, seminářů, konferencí a kurzů,
  • vlastní projekty a účast v mezinárodních projektech,
  • spolupráce se státními a nestátními organizacemi.

 

MÁTE NÁPAD, JAK SE MŮŽEME ZDOKONALIT?

Chybí Vám na webu ONLINE HOTLINE něco? Napadá Vás, jak bychom mohli naše stránky ještě vylepšit? Napište nám na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

RADA NAD ZLATO

Jednu věc je třeba ujasnit – na INTERNETU NEEXISTUJE SOUKROMÍ. Cokoliv umístíte na Internet, byť je to označeno jako soukromé nebo pro omezenou skupinu lidí, je ve skutečnosti veřejné!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd